Navštívte našu predajňu v Bratislave od 10:30 do 19:00 na Račianskej 31
Doprava zadarmo už od 40 €
Tvoj košík 0.00 €

    Produkty

    Nenašla sa žiadna zhoda

Kategórie

Nenašla sa žiadna zhoda

Značky

Nenašla sa žiadna zhoda

Akú výbavu potrebuješ na triatlonové preteky
19.04.2022 Dĺžka čítania: 10 min. Šport Cyklistika Beh Plávanie Tréning Pre začiatočníkov Iné Tipy

Akú výbavu potrebuješ na triatlonové preteky

Triatlon sú športové preteky, ktoré pozostávajú z plávania, jazdy na bicykli a behu. Prvé záznamy o pretekoch v triatlone pochádzajú z roku 1920. Traduje sa, že známy Ironman triathlon vznikol po hádke v krčme na Havaji. Chlapi sa nevedeli dohodnúť, ktorí športovci sú najsilnejší – či bežci, cyklisti alebo plavci, a tak vymysleli súťaž, ktorá obsahovala všetky tri disciplíny.

Čo sa v článku dočítaš:

Rozdelenie triatlonových pretekov

Ako každý šport, aj triatlon má svoje pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať. Základným rozdelením triatlonových pretekov je delenie podľa vzdialenosti. Medzi hlavné medzinárodné pretekárske vzdialenosti patria:

  • šprint (750 m plávanie, 20 km bicyklovanie a 5 km beh),
  • olympijská vzdialenosť (1,5 km plávanie, 40 km bicyklovanie a 10 km beh),
  • polovičná vzdialenosť (1,9 km plávanie, 90 km bicyklovanie, 21,1 km beh),
  • železná vzdialenosť (3,8 km plávanie, 180,2 km bicyklovanie a 42,2 km beh).

Triatlon je obľúbenou disciplínou najmä vďaka rôznorodosti športov, z ktorých každý si vyžaduje svojský tréningový prístup a vybavenie. Plávanie, cyklistika a beh – v tomto poradí prebiehajú disciplíny, najmä kvôli bezpečnosti, keďže sa plávanie považuje za najnebezpečnejšiu z týchto disciplín. Plávanie sa uskutočňuje v otvorenej vode, riekach, zálivoch, oceánoch alebo bazénoch. Cyklistická a bežecká časť pretekov sa môže taktiež líšiť podľa podmienok a odohrať sa na ceste alebo vyhradených trasách a chodníkoch.

Čo potrebuješ na triatlonové preteky

Možností, čo si obliecť na triatlonové preteky, je viacero. Základným pravidlom pri vyberaní správneho oblečenia, obuvi alebo doplnkov je tvoj cieľ, skúsenosti a v neposlednom rade tvoj rozpočet. Základnými kúskami, bez ktorých sa na triatlone nezaobídeš, sú triatlonová kombinéza, bicykel, prilba, tretry na triatlon, okuliare na plávanie a pás na uchytenie štartovného čísla. Niektoré z týchto kúskov sú vyrobené aj v triatlonovej verzii, a tak nemusíš strácať drahocenný čas prezliekaním sa medzi disciplínami. Práve rýchle prechody medzi nimi sú veľakrát tie najdôležitejšie a odrážajú sa na finálnom výsledku.

Triatlonová kombinéza je vyrobená zo špeciálnej flexibilnej látky

Triatlonová cyklistická kombinéza

Tento multifunkčný kus oblečenia navrhli profesionálni triatlonisti, aby splnil všetky špeciálne potreby triatlonu. Kombinéza na triatlon je vhodná na plávanie, jazdu na bicykli aj na beh a zvyčajne je vyrobená bez rukávov alebo s krátkym rukávom zo špeciálnej flexibilnej látky. Poskytuje skvelé vetranie a spravidla obsahuje zips, s ktorým vieš komfortne manipulovať. V oblasti rozkroku je vyplnená cyklistickou vložkou, čo oceníš najmä počas jazdy na bicykli. Perfektne prilieha a je vyrobená z ľahkej gélovej látky, ktorá pri plávaní neabsorbuje vodu.
    

Triatlonové tretry

Na bicykli sa dá jazdiť takmer v akejkoľvek obuvi, ale každý jazdec vie, že v špeciálnych cyklistických topánkach sa jazdí oveľa pohodlnejšie. V porovnaní s bežnými topánkami majú cyklistické tretry tvrdšiu podrážku, vďaka ktorej je prenos energie pri pedálovaní efektívnejší. Aj keď sa zúčastňuješ triatlonu na krátke vzdialenosti, dôrazne sa odporúča používať pedále a cyklistické topánky bez klipov.

Triatlonová cyklistická obuv je navrhnutá tak, aby ti uľahčila nazúvanie a vyberanie nôh počas jazdy. Tretry majú mäkšiu podšívku, takže sa dajú nosiť aj bez ponožiek. Aby bolo obúvanie a vyzúvanie čo najrýchlejšie a najefektívnejšie, zväčša nemajú zložité zapínanie, ale napríklad jednoduchý suchý zips. Ďalšou užitočnou funkciou sú slučky na päte, ktoré počas obúvania umožňujú natiahnuť tretry čo najrýchlejšie a najpohodlnejšie.

Triatlonové tretry sa dajú nosiť aj bez ponožiek

Výbava na plávanie

Prvou z disciplín na triatlone je plávanie. Medzi základné potreby patria plavky, alebo už spomínaná aerodynamická triatlonová kombinéza, čiapka na plávanie a plavecké okuliare. V chladnejších vodách sa zvykne používať aj neoprénový oblek, ktorý zaručí udržanie konštantnej telesnej teploty.

Plavky alebo neoprénový oblek

Ak uprednostníš plavky pred triatlonovou kombinézou, je potrebné, aby ti padli ako uliate. Najlepšou voľbou sú jednodielne plavky s dobre zvolenými materiálmi, ktoré nevstrebú veľa vody. Mali by byť aerodynamické, flexibilné a musí sa ti v nich, ako pri každom kuse oblečenia na triatlon, dobre hýbať.

Pri plávaní vo vonkajšom prostredí je odporúčaný, niekedy dokonca povinný, neoprénový oblek na plávanie. Počas pobytu vo vode udrží tvoje telo v optimálnej teplote. Odporúča sa trojšpecifický neoprénový oblek, pri ktorom je najdôležitejšie to, aby ti správne sedel. Oblek by mal byť dostatočne tesný kvôli tomu, aby ti pomohol udržať teplo, no zároveň dosť flexibilný na to, aby ťa nijako neobmedzoval v pohybe pri plávaní.

Základné neoprénové obleky na plávanie bývajú vyrobené z hrubšieho neoprénu, ktorý ťa udrží v teple a nadnáša vo vode. Pokročilejší plavci sa často rozhodnú aj pre neoprénové obleky s tenším neoprénom, najmä okolo ramien, ktoré im umožňujú ešte väčšiu flexibilitu. Pokiaľ sa chystáš do veľmi studenej vody, môžeš zvoliť termo neoprénový oblek.

Plavecké okuliare

Nevyhnutným doplnkom, ktorý sa ti pri plávaní určite zíde, sú aj kvalitné okuliare na plávanie. Môžeš si zaobstarať špeciálne otvorené vodné okuliare. Ich charakteristickým znakom sú širšie šošovky, ktoré umožňujú lepšie periférne videnie. Ak očakávaš, že budeš plávať počas zamračených dní, najlepšou voľbou sú číre šošovky. V prípade jasného slnka ochránia tvoje oči pred oslnením zrkadlové šošovky. Zaobstarať si môžeš taktiež polarizačné šošovky, ktoré sú určené pre obzvlášť jasné dni.

Ak nepredpokladáš, že budeš vpredu, tak musíš počítať s efektom práčky – množstvo pohyblivých tiel, rúk a nôh, ktoré sa zbesilo oháňajú okolo seba, čo spôsobuje veľa špliechania. S ohľadom na to sú dobrou voľbou okuliare s jemnejšími šošovkami chránené gumou. V prípade nárazu eliminujú riziko poranenia, ktoré by mohli predstavovať tvrdšie šošovky.

Tvár každého človeka je iná, takže pri výbere správnych okuliarov na plávanie ich radšej vyskúšaj viacero. Aby si si bol istý, že ti okuliare sedia tak, ako by mali, pritlač si ich na tvár bez nasadenia remienka a pozeraj sa dole na zem bez toho, aby ti spadli. Až po tejto skúške si nasaď remienok na hlavu, aby si sa presvedčil, že zostane na svojom mieste. Trikom, o ktorom si už určite počul, je nasadiť si okuliare na plávanie ešte na suchú tvár, pretože na mokrej pokožke netesnia rovnako dobre.

Plavecké okuliare sa nasadzujú na suchú tvár

Plavecká čiapka

Táto časť plaveckej výbavy so sebou prináša niekoľko výhod. Okrem toho, že si do nej šikovne schováš vlasy, ti môže čiapka na plávanie pomôcť vo výkone a zabezpečí ti vyšší komfort. Niektorí pretekári nosia na hlave plaveckú čiapku, na ktorú si nasadia plavecké okuliare, a potom použijú druhú čiapku, aby mali istotu pri plávaní, najmä v otvorenej vode, že všetko bude držať na svojom mieste.

Okrem toho sa rôzne farby čiapok na plávanie využívajú aj na rozdelenie kategórií. Väčšina podujatí zúčastneným športovcom plavecké čiapky poskytuje, odporúčame však prísť s vlastnou kvalitnou čiapkou, aby si mal istotu, že ti bude perfektne sedieť a budeš na ňu zvyknutý.

Výbava na bicyklovanie počas triatlonu

Táto časť triatlonu je finančne najnákladnejšia. Najdôležitejšie je vybrať si spoľahlivý bicykel, či už klasický cestný, alebo špeciálny triatlonový. Práve triatlonový bicykel je špeciálne navrhnutý tak, aby mal aerodynamické sedlo, vďaka čomu si jazdec ušetrí viac energie na poslednú bežeckú disciplínu. Ďalším dôležitým komponentom, bez ktorého ťa na triatlon nepustia, je cyklistická prilba. Tá ti v prípade pádu môže zachrániť život. Dobrou voľbou je pripraviť si pod sedlo tašku s prvou pomocou, ak by si na ceste dostal defekt. Samozrejme, pred tým sa ho musíš naučiť aj opraviť, pretože na pretekoch ti nikto iný nepomôže.

Pri prechode medzi disciplínami máš možnosť prezliecť sa, prezuť a vymeniť si potrebné vybavenie. Na jazdu na bicykli môžeš zvoliť cyklistické nohavice s vložkou, ktorá chráni citlivé oblasti a poskytuje komfort aj pri dlhej jazde na bicykli. Správny výber cyklistických tretier je tiež veľmi dôležitý. Podľa typu jazdy sa rozlišujú na cestné, horské alebo rekreačné. Cyklistické okuliare ti pri jazde tiež veľmi pomôžu. Ochránia ťa pred priamymi slnečnými lúčmi a okrem toho ti pri rýchlej jazde nič nenalieta do očí.

Bicykel na triatlon

K lepšej výkonnosti a zníženiu únavy ti pomôže výber správneho bicykla a doplnkov. V druhej časti pretekov môžu byť tvoja energia a sila nižšie, stále by si však nemal poľaviť. Ak si v triatlone začiatočník, môžeš pokojne použiť tvoj normálny bicykel (cestný, gravel či dokonca horský), ktorý bežne využívaš. V triatlone môžeš pretekať na akomkoľvek bicykli. Stačia dve kolesá, nafúkané pneumatiky a funkčné brzdy.

Ak sa však chceš triatlonu venovať profesionálne, odporúčame výber ľahkého cestného bicykla alebo bicykla určeného priamo na triatlon. Na triatlonových podujatiach bez draftovania ušetríš veľa času vďaka časovkárskemu bicyklu. Ten je navrhnutý tak, aby bol čo najaerodynamickejší, v snahe minimalizovať odpor a urobiť ťa čo najrýchlejším. Medzi možnosťami je aj jazda na cestnom bicykli s triatlonovým nadstavcom na riadidlá. Pri jej montáži si uprav zvyšok bicykla posunutím sedla dopredu a spustením prednej časti, aby si zvýšil svoju aerodynamiku.

Jazda na triatlonovom bicykli alebo používanie klipu zvyšujú tlak na mäkké tkanivo sedacích svalov. Na to existujú aj špecifické triatlonové sedlá, ktoré môžeš používať i v prípade, že sa na bežnom sedle necítiš dobre. Triatlonové cestné bicykle sú navrhnuté tak, aby spĺňali každú z vlastností, ktorá ti pri výbornom výkone môže dopomôcť. Použitie karbónového rámu sa vyznačuje ideálnym pomerom hmotnosti, tuhosti a komfortu.


Cyklistická prilba a okuliare

Počas prechodu medzi jednotlivými disciplínami si nemôžeš vziať bicykel, kým si nenasadíš cyklistickú prilbu. Základná ochrana hlavy je podmienkou. Prilby sa líšia strihom, štýlom, materiálom a, samozrejme, aj cenou. Práve prilba je kúskom, na ktorom by si nemal šetriť, pretože predstavuje jeden z najdôležitejších komponentov, ktoré ťa počas jazdy na bicykli ochránia. Cyklistickú prilbu je potrebné vybrať si zodpovedne, aby si mal istotu, že sa na ňu v prípade potreby môžeš spoľahnúť.

Prilba pre MPS jazdcov, alebo taká s viacsmerným systémom ochrany, je možno o niečo drahšia, avšak je navrhnutá tak, aby jazdca ochránila kedykoľvek to bude potrebné. Môžeš si vybrať takú, ktorá obsahuje polykarbónovú škrupinovú konštrukciu, vďaka ktorej je pevnejšia a poskytuje vyššiu ochranu pred ostrými predmetmi. Tieto prilby sú veľmi ľahké a majú vysokú ventiláciu.

Slnečné okuliare ti pri cyklistickej časti pretekov veľmi dobre poslúžia. Okrem toho, že tvoje oči ochránia pred priamym slnkom a budeš sa môcť lepšie sústrediť na cestu, ťa ochránia aj pred nebezpečnými úlomkami, kamienkami alebo prachom, ktoré ťa môžu na ceste zraniť či obmedziť tvoj výkon. Ak máš také, ktoré sedia k tvojej prilbe, nepotrebuješ si kúpiť nové. Existujú však tiež okuliare navrhnuté špeciálne na cyklistiku. Disponujú veľkým zrkadlovým sklom, ktoré poskytuje ostré videnie a široké zorné pole. Chránia taktiež pred UVA, UVB a UVC žiarením a obsahujú ventiláciu priamo cez otvory v sklách.

Cyklistické tretry

Cyklisti, ktorí potrebujú dosiahnuť maximálnu efektivitu výstupu do kopca, potrebujú tretry s najtvrdšou podrážkou. Tretry na cestnú cyklistiku používajú trojotvorové vyčnievajúce zarážky, ktoré spájajú obuv s cestnými nášľapnými pedálmi. Cestné cyklistické topánky sú charakteristické ľahkou konštrukciou, hladkou podrážkou a dobrou ventiláciou. Vyznačujú sa spomínanými výnimočne tvrdými podrážkami, ktoré uľahčia prenos energie a sily do pedálov. Túto vlastnosť oceníš najmä pri výstupe do kopca.

Pri výbere konkrétnych tretier potrebuješ, aby bola klenba priliehavá a aby sa podopretá päta neposúvala hore ani dole. Zároveň ťa nesmú nikde tlačiť a mali by byť pohodlné už od začiatku. Práve topánky sú pri triatlone veľmi dôležité, pretože okrem toho, že zlepšia tvoj výkon, majú výrazný vplyv na predídenie úrazom počas celých pretekov.

Predsa len, zdravie je, v konečnom dôsledku, to najdôležitejšie. Vybrať si vhodné cyklistické tretry pri toľkých možnostiach a výrobcoch nie je práve najjednoduchšie, ale ak to raz zvládneš a vyberieš si kvalitne, vydržia ti bez problémov niekoľko sezón. Ideálne je vybrať si o niečo väčšie tretry, lebo noha sa ti pri výkone prekrví.

Cyklistický dres a cyklonohavice

Ak si si nezaobstaral triatlonovú kombinézu, budeš potrebovať cyklodres a cyklistické nohavice, v ktorých sa ti bude pohodlne bicyklovať a tiež napomôžu k zlepšeniu tvojho výkonu. Vybrať si môžeš z rôznych dresov s rukávmi alebo bez nich, v rôznych kategóriách od bežných dresov pre rekreačných cyklistov až po profesionálne cyklistické dresy.

Medzi základné vlastnosti dobrého cyklodresu patria priliehavosť, dobrá ventilácia, použitie ergonomickej a antibakteriálnej látky, nízka váha dresu a funkčné prvky ako vrecká, reflexné prvky alebo ochrana pred spálením.

Dobré cyklonohavice, či už v dlhom variante v chladnejších mesiacoch, alebo v krátkej verzii na jar či leto, si taktiež môžeš vybrať podľa viacerých kritérií. Tie sú podobné ako pri výbere cyklistického dresu. Na čo by si ale pri výbere cyklistických nohavíc nemal zabudnúť je použitie cyklistickej vložky, ktorá ochráni citlivé oblasti a pri jazde na bicykli ti pomôže tiež s výdržou. Bude sa ti v nich pohodlnejšie jazdiť aj o niekoľko hodín dlhšie, ako bez nej. Veľmi dobrým pomocníkom pri komfortnom jazdení je i využitie trakov.

Cyklistický dres by mal byť priliehavý

Výbava na beh

Keď si zvládol plávanie a jazdu na bicykli, nasleduje posledná z disciplín, a to beh. Najdôležitejším kúskom pri tejto časti triatlonu je obuv, pretože beh v nesprávnej obuvi môže viesť okrem slabého výkonu aj k zraneniam. Zabudnúť by si nemal ani na správne ponožky, ktoré odvádzajú pot, čím predídeš odieraniu a pľuzgierom. Aj pri behu si môžeš prezliecť tričko alebo nohavice, pokiaľ ale máš také, ktoré ti nebránia vo voľnom pohybe, je to zbytočná strata času. Takisto ti pri behu rovnako ako pri jazde na bicykli poslúžia okuliare.

Bežecké topánky a ponožky

Odporúčame, aby si mal vhodné tenisky na beh, či už beháš na asfalte, alebo v teréne. Zlá obuv ti dokáže narobiť poriadne škody nielen na sekundách, ale aj tvojom zdraví. Najdôležitejšou vlastnosťou bežeckých topánok je pohodlie. Vyber si topánky na beh, v ktorých sa budeš cítiť dobre. Ak si pokročilejší bežec, zváž i použitie elastických šnúrok na topánkach, vďaka čomu nebudeš strácať čas ich zaväzovaním. Niektorí triatlonisti používajú do podrážok sypaný mastenec, ktorý vysuší všetku zvyšnú vlhkosť.

Aj taká maličkosť ako ponožky je pri triatlone veľmi dôležitá. Niektorí triatlonisti súťažia bez ponožiek, aby ušetrili čas. Je ale dobré, keď máš minimálne dva páry a po jazde na bicykli si ich prezuješ. Pri výbere ponožiek je najdôležitejšie vybrať si také, ktoré sú vyrobené z kvalitných funkčných materiálov. Bavlna zaručí pevnosť v ťahu, elastan poskytne flexibilitu, polyester má vysokú tepelnú odolnosť a vstrebáva zápach a nylon zabezpečí pevnosť a odolnosť ponožiek. Vysoký lem, antibakteriálne vlastnosti alebo dizajn, ktorý sa ti hodí k outfitu, sú len plusmi. Dôležité je, aby si sa vyhol nepríjemnostiam, oderom a pľuzgierom, ktoré znížia tvoj výkon.

Ponožky sú pri behu veľmi dôležité

Klobúk alebo šilt a opasok

Beh je poslednou etapou triatlonu, takže v tom čase zvyčajne slnko svieti najviac. Je preto dôležité sa pred ním chrániť a neriskovať prehriatie alebo dokonca úpal. Klobúky a štíty obmedzujú oslnenie a blokujú tvoju tvár a oči pred škodlivými lúčmi. Navyše, ak by si celú trasu musel žmúriť kvôli tomu, aby si videl na cestu, zbytočne by si míňal drahocennú energiu. Nezabudni s prikrývkou hlavy aj trénovať, aby si sa uistili, že sa v nej budeš cítiť pohodlne.

Pri registrácii dostane každý zúčastnený pretekár svoje unikátne štartovacie číslo. Na cyklistike treba mať štartové číslo vzadu, pri behu vpredu. Na uchytenie štartovacieho čísla sa používa elastický opasok, ktorý ti pomôže udržať tvoje číslo stále viditeľné.

Už vieš, že materiálna príprava na triatlon je náročná, ale určite nie viac ako tá fyzická. Je dôležité si uvedomiť, že nepotrebuješ úplne všetko a že existujú multifunkčné kúsky, ktoré ti ušetria nielen čas, ale aj peniaze. V každom kúsku, ktorý si na triatlon kúpiš, nezabudni aj trénovať. Nie je nič horšie, ako keď si novú výbavu šetríš až na preteky a neskôr s ňou nevieš zaobchádzať, pretože si si na ňu nezvykol.

Zdroje:

http://www.kps.nereus.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=101&Itemid=89

https://www.nytimes.com/guides/well/triathlon-training

https://www.cyclingweekly.com/fitness/triathlon-distances-training-equipment-189845

https://www.mytimetotri.com/training/swim/swim-specific-gear

https://www.mytimetotri.com/training/bike/bike-specific-gear

https://www.mytimetotri.com/training/run/run-specific-gear

https://sjz.sk/historia-triatlonu-a-jeho-nevsedny-pribeh/

triatlon triatlonové preteky triatlonová výbava triatlonová kombinéza triatlonové tretry tretry výbava na plávanie výbava na bicyklovanie výbava na beh cyklistický dres cyklistické nohavice

Napísal

Karol

19.04.2022

Som rekreačný cyklista, športovec a kedysi aj cestovateľ. Okrem cyklistiky sa venujem sa outdoor aktivitám v prírode, behu, plávaniu a iným športom. Prešiel som svet na bicykli v rokoch 2013 - 2016 v rámci projektu World Bike Travel. Cestovanie na bicykli ma facinuje už od roku 2000, keď sme začali jazdiť po Európe a objavovať nielen na bicykli nové krajiny a kúty sveta. Rád poradím pri výbere bicykla, tréningu, výberu oblečenia alebo doplnkov stravy. Pravidelne jazdím a trénujem na cestnom bicykli hlavne okolo Bratislavy a v Rakúsku. Pravidelne chodíme na bicykloch na výlety, jazdy, preteky po Slovensku a iných krajinách Európy. Okrem klasických cyklo maratónov som prešiel aj extrémne preteky ako Istria 300, Alpenbrevet Platinum Tour, zúčastnil som sa 24 hodinovej jazdy z KE do BA, pravidelne chodím cyklomaratón Jasná alebo Trnava Rysy. Ročne najazdím od 6000 do 25000 km. Naše firmy poskytujú služby v oblastiach ako tvorba e-shopov a webstránkok, poskytujeme marketingové a e-commerce služby. Sám som konzultant v oblasti marketingu, e-commerce a pre web, kde okrem poradenstva, školení riešim aktívne aj zlepšovanie procesu, audity, analýzy, budgeting a riadenie projektov. V oblasti mám už viac ako 20 rokov skúseností. Od roku 2002 sa venujem profesionálne IT, školeniam, online, tvorbe webstránok, SEO a marketingu od roku 2007. Založil som marketingovú agentúru Madviso, e-shop platformu Midasto a e-shop a predajňu so zameraním na cyklo a outdoor Trenujeme. Rád spolupracujem na zujímavých projektoch a rozvíjam ich.

Najnovšie články

Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.

Potrebné

Štatistiky

Marketing

Potrebné
Potrebné súbory cookie pomáhajú vytvárať použiteľné webové stránky tak, že umožňujú základné funkcie, ako je navigácia stránky a prístup k chráneným oblastiam webových stránok. Webové stránky nemôžu riadne fungovať bez týchto súborov cookies.
Štatistiky
Štatistické súbory cookies pomáhajú majiteľom webových stránok, aby pochopili, ako komunikovať s návštevníkmi webových stránok prostredníctvom zberu a hlásenia informácií anonymne.
Marketing
Marketingové súbory cookies sa používajú na sledovanie návštevníkov na webových stránkach. Zámerom je zobrazovať reklamy, ktoré sú relevantné a pútavé pre jednotlivých užívateľov, a tým cennejšie pre vydavateľov a inzerentov tretích strán.
Cookies sú malé textové súbory, ktoré môžu byť použité webovými stránkami, aby zefektívnili užívateľovu skúsenosť.

Zákon hovorí, že môžeme ukladať súbory cookie na vašom zariadení, ak sú nevyhnutné pre prevádzku týchto stránok. Pri všetkých ostatných typoch súborov cookie potrebujeme váš súhlas.

Táto stránka používa rôzne typy cookies. Niektoré cookies sú tu umiestnené službami tretích strán, ktoré sa objavujú na našich stránkach.

Svoj súhlas so Zásadami cookies môžete kedykoľvek zmeniť alebo odvolať na našej webovej stránke.

Získajte viac informácií o tom, kto sme, ako nás môžete kontaktovať a ako spracovávame osobné údaje v našich Zásadách ochrany osobných údajov.