Poznáte prírodné spaľovače tukov?

Poznáte prírodné spaľovače tukov?

Nie je nutné ihneď siahať po tabletkách alebo doplnkoch výživy na chudnutie. Príroda nám poskytuje viacero účinných prostriedkov na podporu spaľovania tukov. Tieto prírodné zdroje majú dokonca omnoho univerzálnejšie pôsobenie. Neobsahujú chemické prísady a nie sú ani rizikové z hľadiska vzniku vedľajších účinkov. Aj malé zmeny v jedálničku môžu so sebou priniesť veľké efekty. Hlavne, ak sa tých malých a rozumných zmien urobí naraz niekoľko a pravidelne sa udržiavajú. Skúste do vášho stravovania zaradiť niektoré z nižšie uvedených zdrojov a presvedčte sa o ich pozitívnom pôsobení na spaľovanie tukov. Chudnutie nedosiahnete iba diétovaním. Samozrejmosťou je pravidelný pohyb a kvalitná strava, ktorá je vyvážená. Iba pri splnení spomenutého, je možné nadobudnúť rôzne účinky.

Čili priaznivo vplýva na trávenie

Najdôležitejšou zložkou je alkaloid kapsaicín, ktorý je prítomný vo vyššom množstve práve v čili. Niekedy môžeme vidieť pomenovanie kajenské korenie, čo sú v podstate pomleté čili papričky. Čili má nepriamy vplyv na obmedzenie nárastu telesnej hmotnosti. Aktivizuje tiež niektoré funkcie metabolizmu. Potvrdzuje to aj štúdia odborníkov z Daegu University v Kórey, podľa ktorých čili znižuje celkový príjem kalórií, spaľuje tukové tkanivo a tiež znižuje hladinu tuku v krvi.
Čili spaľovač tukov Čili je dokonalý pálivý superliek.

Zázvor (Ďumbier) podporuje metabolické funkcie

Nápoje a jedlá s obsahom zázvoru dokážu pomôcť pri liečbe viacerých chorôb. Ďumbier lekársky podporuje aj metabolické funkcie a spaľovanie nadbytočných tukov. Taktiež prispieva k úprave tráviaceho systému a zvyšuje efektívnosť vylučovania toxínov a odpadových látok z tela. Zázvor má nenahraditeľné miesto v našom jedálničku najmä počas chladnejších mesiacov. Podporuje zahrievanie a prekrvenie organizmu. Obsahuje gingerol (štipľavá látka), antibiotické látky, éterické oleje, vitamíny a minerály.  Priaznivo pôsobí napríklad pri chrípke vo forme čaju. Zázvor zmierňuje aj bolesti hlavy, menštruačné bolesti aj nevoľnosti na cestách.

Kurkuma zmierňuje bolesť kĺbov

Kurkuma disponuje silnými protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami podobne ako zázvor. Posilňuje imunitný systém, zlepšuje činnosť trávenia a metabolizmu tukov. Kurkuma je základom kari korenia, ktoré sa dá využiť na prípravu rôznorodých pokrmov. Toto žlto-oranžové korenie je neoddeliteľnou súčasťou predovšetkým indickej kuchyne.

Škorica znižuje hladinu cholesterolu

Škorica je známa svojimi pozitívnymi účinkami na zlepšenie nálady, relaxáciu, zrýchlenie metabolizmu a urýchlenie trávenia. Škorica napomáha stabilizovať krvný cukor, potláča pocity hladu a zrýchľuje odbúravanie telesných tukov. Okrem toho pomáha pri Alzheimerovej chorobe, keďže môže blokovať vznik nepriaznivých usadenín v mozgu a dokonca ich môže pomôcť odbúrať. Nemusíte ju len jesť, stačí inhalovať jej vôňu a môžete ihneď pocítiť jej blahodárne účinky.

Horčičné semienka a horčica prečisťujú organizmus

Horčica je finálny produkt z horčičných semienok. Samotné semienka majú silnejšie účinky, pretože sú v čistom a nespracovanom stave. Priaznivo môžeme vnímať pôsobenie na tráviaci trakt, pričom podporujú vylučovanie žlče a prečisťujú organizmus. Horčica a horčičné semienka bývajú vhodným doplnkom pri príprave mäsa alebo rýb. Pri ťažšie stráviteľných tučnejších mäsitých zdrojoch ich pomôžu rýchlejšie a efektívnejšie stráviť.

Ananás pomáha spaľovať tuky, uprace aj v črevách

Ananás spaľovač tukov Ananás je tropické ovocie bohaté na vitamíny, enzýmy a antioxidačné látky.
Ananás je efektívny pri podpore trávenia bielkovín, mäsa alebo mliečnych výrobkov. Popritom obsahuje množstvo vlákniny a tekutín. Čerstvý a zrelý ananás má najviac pozitívnych účinkov na vaše zdravie a pomôže vám aj pri chudnutí.

Brokolica stimuluje imunitný systém

Brokolica je vo svete fitnes obľúbenou zeleninou, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Na veľký objem obsahuje málo kalórií, veľa vlákniny a je bohatá na mikroživiny. Tieto vlastnosti z nej robia ideálneho partnera pri redukčných diétach. Pri konzumácií brokolice sa aktivizuje činnosť hormónov a zrýchľuje sa metabolizmus. Brokolica stimuluje imunitný systém, a teda aj nepriamo podporuje spaľovanie tukov.
Brokolica spaľovač tukov Brokolica patrí medzi 7 najzdravších potravín.

Zelený čaj pomáha pri dlhodobej psychickej záťaži

Tento druh čaju má mnoho zdraviu prospešných vlastností a účinných zložiek. K tým najdôležitejším patrí detoxikácia, spaľovanie tukov a urýchlenie metabolizmu. Výber kvalitného sypaného čaju je veľmi dôležitý. Napomáha taktiež s úpravou zlého cholesterolu, hladinou cukrov v krvi, zvyšuje energetické hladiny organizmu a zlepšuje náladu. Nemali by sme zabudnúť ani na ďalšie zdroje na podporu spaľovania tukov. Do jedálnička zaraďte aj kokosový olej, citrusové ovocie, kávu, guaranu, čierne korenie, chia semienka, fenyklové semienka, ženšen, žihľavu či kardamóm.