Ako schudnúť behaním

Ako schudnúť behaním

Beháte už zopár mesiacov, ale výsledky sa stále nedostavili? K tomu, aby ste schudli vám len samotný beh nestačí. Máme pre vás niekoľko rád ako sa k behaniu, za účelom chudnutia, postaviť.

Behanie je aj radosť

Beh, má okrem chudnutia, aj iné pozitívne účinky na telo a myseľ. Ak sa budete upínať a sústreďovať iba na chudnutie, beh nebude tak osožný, ako keď beháte pre radosť. Áno, behanie pre radosť znie ako fráza, ktorá sa ľahko povie a ťažšie urobí, ale dajte jej šancu. Behanie zlepší kardiovaskulárnu funkciu organizmu, pozdvihne vám náladu a poskytne priestor pre seba samého.

Nestresujte, ak váha neklesá ihneď

Fakt, že svalová hmota je ťažšia ako tuk je hádam jasný každému. Takže, ak vaše kilá na váhe nejdú rapídne dole, nemajte obavy. Behaním sa vám začína tvoriť svalová hmota, ktorá nahradí miesta, predtým vyplnené tukom. Čísla na váhe sa môžu dokonca posunúť opačným smerom. To, čo vidíte na ukazovateli treba preto brať s nadhľadom. 


Prispôsobte behu svoju stravu

To, čo jete, je veľmi dôležité. Chudnutie pozostáva z 25 % cvičenia a 75 % je o správnom stravovaní. Genetické predpoklady samozrejme z úvahy nevynechávajme. Správnu diétu si môžete nechať nastaviť odborníkom, ktorý vylúči hroziace zdravotné riziká. Strava športovca by mala byť pestrá, osahujúca proteíny, bielkoviny a poriadnu dávku vitamínov. Beh je vyčerpávajúci, preto zvýšte denný príjem vitamínov a bielkovín. Tie nájdete v strukovinách, chudom mäse alebo tofu. Inšpirovať sa môžete aj našimi zdravými receptmi.

Beh nie je všetko

Behanie je výborné kardio cvičenie, ktoré zapája takmer všetky svaly na tele. Ak však chcete svoje chudnutie zefektívniť, pridajte k behu aj iný typ športu. Takto si spestríte váš tréningový proces a zároveň dáte zabrať aj iným svalom. Odporúčané je napríklad posilňovanie vlastnou váhou, bicyklovanie alebo plávanie


Chudnutie je teda o zdravom životnom štýle, športovaní a o správnom nastavení mysle. Preto sa do chudnutia nepúšťajte plný negatívnych emócií. Vieme, že začiatky s behaním vedia byť náročné a je vtedy potrebné nájsť tú správnu bežeckú motiváciu. Ako sa motivujete vy?

Tagy článku: