Trenujeme / Blog / Článok: Recept na spirulina smoothie bowl s domácou granolou
Recept na spirulina smoothie bowl s domácou granolou

Recept na spirulina smoothie bowl s domácou granolou

Pripravili sme si pre vás jedinečný recept na takzvanú „spirulina bowl“. Ide o zdravý dezert alebo raňajky, ktorý je veľmi rýchly a jednoduchý na prípravu. Výsledok vám bude nielen chutiť, ale bude aj dobre vyzerať. K tejto pochúťke sme pripojili aj recept na domácu granolu, ako prílohu. Spirulína je zeleno-modrá riasa, ktorá patrí do skupiny, ktoré nazývame superpotraviny.

Spirulína si svoje miesto medzi superpotravinami si aj zaslúžila svojím vysokým obsahom proteínu, vápnika, železa, fosforu a draslíka. Táto zázračná riasa má vysoký obsah proteínov (7 g spirulíny obsahuje 4.02 g bielkovín), posilňuje imunitný systém, slúži ako prevencia pred rakovinou (spirulína je prírodný antioxidant a má antitoxické vlastnosti), znižuje cholesterol v krvi, je výbornou potravinou pre diabetikov, zjemňuje príznaky alergií a zrýchľuje metabolizmus.

Spirulína smoothie miska

Na smoothie misku budete potrebovať:

 • 250 g gréckeho jogurtu,
 • 1 banán,
 • 1 ČL spirulíny,
 • 100 g malín,
 • 1 PL medu.

Postup smoothie miska

 1. Do mixéra vložíte 250 gramov gréckeho jogurtu, 1 banán. Podľa preferencií môžete pridať maliny alebo med. Ak preferujete kyslejšiu chuť pridajte maliny alebo naopak lyžicu až dve medu, ak by ste to chceli mať sladšie.
 2. Na záver pridáte 1 čajovú lyžičku spirulíny. Dôležité je si prečítať dávkovanie. Všetkého veľa škodí, a preto sa na deň odporúča iba jedna čajová lyžička tejto modro-zelenej riasy.
 3. Všetky ingrediencie v mixéri dobre premiešajte. Spirulína vašej smoothie miske dodá peknú tyrkysovú farbu.

Domáca pečená granola

Na prípravu domácej granoly budete potrebovať:

 • 2 ČL chia semiačok,
 • 200 g ovsených vločiek,
 • 2 PL kokosového oleja,
 • 3 PL medu,
 • 50g orechov podľa preferencií,
 • 2 PL kakaového prášku alebo (nesladeného) holandského kakaa.

Postup prípravy granoly

 1. Na začiatku si dáte nahriať rúru na 150°C.
 2. Všetky ingrediencie, čo máte poriadne spolu zmiešajte v miske. Do granoly môžete dať aj ingrediencie ako napríklad tekvicové semiačka alebo sušené ovocie a škoricu.
 3. Vyberiete si plech, na ktorý položte papier na pečenie. Na tento papier potom vysypete vaše zmiešané ingrediencie a dajte piecť na 30 minút. Po upečení vyberte granolu z trúby a nechajte vychladnúť. Ak nepoužijete všetku, uskladnite ju vo vhodnej nádobe. 

Nechajte sa inšpirovať ďalšími zdravými receptami. Prajeme dobrú chuť!

Tipy a rady ako byť rýchlejší na bicykli vhodné aj pre začiatočníkov

Už dlhšie sa nevieš zlepšiť a prekonať svoje limity? Chceš byť rýchlejší pri jazde na bicykli do kopca či pri jazde na rovine? Tým pádom je načase niečo zmeniť alebo vylepšiť. V článku ti prinášam niekoľko oblastí, v ...

Beh a jeho pozitívne účinky na naše telo, zdravie aj psychiku

Beh je nepochybne dobrý pre našu fyzickú kondíciu, má pozitívny vplyv na imunitný systém a je skvelým nástrojom na spaľovanie kalórií. Okrem týchto výhod by skúsení bežci mohli hovoriť aj o jeho ďalšom veľkom benefite...

Pri efektívnom chudnutí by ste sa nemali vyhýbať sacharidom ani tukom - sú zdrojom energie

Ak sa práve snažíte schudnúť a úplne ste vyradili z jedálnička všetko sladké, mastné a kalorické, je vám to na nič. Ak budete jesť len šalátiky, môžete načas schudnúť, avšak za cenu vlastného zdravia. Ako sa teda stra...

Made with  by Midasto