Nevyhovárajte sa a začnite s tréningom už dnes

Nevyhovárajte sa a začnite s tréningom už dnes

Človek je víťaz, už keď sa postaví na štart. Aj tak sa však medzi medzi nami stále nájdu takí, ktorí majú plno výhovoriek, že oni to jednoducho nedokážu. Zdá sa im to príliš ťažké a nedosiahnuteľné. Radšej ako si obuť tenisky a vyraziť behať, si nájdu výhovorky. Prinášame vám pár rád, ako s tréningom začať už dnes.

Nikdy nebudem po plávaní a bicykli vedieť tak rýchlo behať

Ak robíte triatlon, určite sa vám už stalo, že po zosadnutí z bicykla ste sa chceli rozbehnúť, no nešlo to. Nohy ste mali úplne drevené. Kým ste sa dostali do tempa, už ste možno aj boli v cieli. U triatlonistov to nie je žiadna novinka. Každý vie, o čom to je, a preto sa treba naučiť jednoducho behať s unavenými nohami. Ako na to? Správne nastaveným tréningom. Zaraďte tréning aj ráno po ťažkom plávaní. Na pretekoch už nebudete tak trpieť. Máte intervalový tréning? Skúste sa ísť predtým na hodinku či dve zahriať na bicykli. Naučíte telo fungovať aj po záťaži.

Môj sen je dokončiť Ironmana

Počuli ste o pretekoch Ironman a neviete sa zbaviť myšlienky na ich absolvovanie, no nikdy ste sa ešte triatlonu nezúčastnili? To nič. Začať sa dá aj priamo s Ironmanom, vyžaduje si to však oveľa dlhšie obdobie prípravy a aj kvalitný tréningový plán. Stanovte si ciele. Nebude to ľahká cesta, ale bude stáť za to. Musíte si uvedomiť, že v pretekoch, ktoré trvajú 8 a viac hodín, to nie je už len o fyzickej príprave.
Ironman príprava Pred štartom je dôležitá psychická aj fyzická pohoda.

Nie som dobrý plavec

V neopréne stojíte v bahne na okraji jazera a čakáte na výstrel. Vrhnete sa do davu neznámych ľudí, ktorí vás z každej strany ubíjajú. Dostať sa do tempa niekedy trvá dosť dlho. Podobne zbaviť sa skupinky plavcov, ktorí sa cez vás snažia dostať. Ak ste slabší plavec, počítajte s tým, že sa budete trápiť až do konca. Nedovoľte, aby bolo vašou najslabšou disciplínou práve plávanie. Začínate ním triatlon, a preto je dôležité z vody vyjsť bez hlášok typu: „Zase som posledný“. Zbytočne vás znechutia. Nájdite si skúseného plaveckého trénera a pracujte na sebe. Uvedomte si, že plávanie je vlastne najkratšou disciplínou v triatlone. Užívajte si ho.
Plávanie triatlon Nepodceňte tréning plávania, radšej si ho užite

Nemám čas trénovať

Asi chodíte do práce, tak, ako každý bežný človek. Z práce chodíte podvečer dosť unavený. Doma vás čakajú deti a manžel/manželka. Dokonca máte ešte aj psa? Ledva máte čas na umytie zubov pred spaním. Aj tréning je len o správnej organizácii času. Dlhší tréning si naplánujte na víkend. Neplánujte si plávanie na stredu ráno, ak máte v utorok nočnú. Tréning pred prácou je skvelý. Osvieži vás a aj sa vám bude lepšie pracovať. Viac než na objem tréningu sa zamerajte na jeho kvalitu. Váš čas je vzácny, preto sa naučte vyťažiť z každého tréningu čo najviac. Nezaoberajte sa vecami, ktoré nedokážete zmeniť. Zamerajte sa na tie, ktoré viete ovplyvniť.

Tagy článku: