Dopriali ste si niečo nezdravé? Poznáme cviky, ktoré si s tým poradia.

Dopriali ste si niečo nezdravé? Poznáme cviky, ktoré si s tým poradia.

Nie každý deň sa dá stravovať zdravo. Niekedy nemáte čas si pripraviť zdravé raňajky, obed aj večeru a musíte voliť menej zdravú alternatívu. Alebo, povedzme si to úprimne, niekedy si tú pizzu, čokoládu alebo hamburger jednoducho musíte dať. Ako spáliť aspoň nejakú časť z prebytočných kalórii, ktoré ste týmto jedlom prijali? Pozrime sa na to.

Aký cvik si vybrať?

Pripravili sme pre vás jednoduchý návod na to, aký cvik a koľko opakovaní je potrebné urobiť po skonzumovaní kalorického jedla. Samozrejme, tieto cviky nie sú všetko, čo potrebujete na to, aby ste zostali vo forme. Sú iba jednoduchým a rýchlym prostriedkom ako sa zbaviť zlého pocitu z cheat day, keď nemáte čas pripraviť si bežný dlhý tréning.

Energy drink

Po vypití energetického nápoja, ktorý mal približne 600 ml robte 9 minút znožmé poskoky do strán. Striedajte ľavú a pravú stranu a snažte sa skákať čo najďalej od seba.

Balík čipsov

Po 50 gramovom balíku čipsov odporúčame 25 minút rýchlych výbehov na jeden schod. Tento cvik sa robí nasledovne: vybehnete pravou a ľavou nohou na schod a potom zostúpite. Cvik opakujete bez zastavenia v tempe, akoby ste behali. Balíky čipsov majú rôzne veľkosti, takže počet minút prispôsobte aj počtu gramov balenia.

Porcia hranoliek

Zjedli ste 150 gramov hranoliek? 31 minút jumping jackov sa o ne postará! Počet minút taktiež prispôsobte gramáži porcie.

Plechovka sladeného nápoja

Cola, malinovka, jednoducho akýkoľvek umelo sladený nápoj s vysokým obsahom cukru. Športovci by sa mali takémuto druhu nápojov vyhýbať. Ak už nie vo voľnom čase, tak minimmálne počas športu sú umelo sladené nápoje zakázané. Keď vypijete tento nápoj nezahasíte smäd tak, ako po vypití pohára vody. Po vypití sladeného nápoja by ste mali 45 minút robiť brušáky. Nabudúce zvážite či si tú plechovku dáte, čo?
Čo má piť športovec? Športovci by mali sladené nápoje nahradiť vodou.

Jeden kúsok koláča

Nevešajte hlavu, nie všetky koláče sú nezdravé. Koláče sa dajú pripraviť zo zdravých surovín ako je ovocie, orechy alebo aj chia semienka. Po zjedení zdravého koláča nemusíte mať žiadne výčitky.  Ak ste si však doprali poriadne čokoládovo-čokoládový koláč, tak sa pripravte na 30 minút klikovania.

Pizza

A na záver tu je to jedlo, ktorým väčšina ľudí porušuje zdravý jedálniček najčastejšie.  Po zjedení celej pizze by ste mali približne 45 minút robiť brušáky.
Ako spáliť kalórie z pizze Povedzme si úprimne, tie brušáky za tú pizzu stáli, že?
Najideálnejšie je, spraviť si po konzumácii priveľmi kalorického jedla poriadny tréning a cviky, ktoré sme vám odporučili zahrnúť do tréningového procesu. Všetky kalórie, ktoré ste nabrali nespálite po pár minútach cvičenia. Každý si pár krát do mesiaca musí dopriať aj jedlo, na ktoré má chuť a nepatrí do jeho bežného jedálnička. Čo by to bolo za život keby sme  si príležitostne nemohli dopriať aj niečo takéto?