Pripravte si chutné vegánske matcha latté

Pripravte si chutné vegánske matcha latté

Chýba vám matcha latté z vašej obľúbenej kaviarne a radi by ste si ho pripravili kedykoľvek aj u vás doma? Objednajte si matcha čaj z vášho obľúbeného obchodu so zdravou výživou a vychutnajte si lahodné matcha latté v pohodlí domova. Rozhodnúť sa môžete medzi vegánskou verziou s kokosovým, mandľovým mliekom alebo s vašim klasickým obľúbeným mliekom.

Matcha čaj je koncentrovaná forma zeleného čaju, ktorý je vhodným výživovým doplnkom pre športovcov, pretože podporuje regeneráciu buniek a zvyšuje výkonnosť. Udržuje telo v kondícii vďaka množstvu antioxidantov a pomáha spaľovať prebytočný tuk. Čaj matcha pôsobí blahodárne aj na srdce, nakoľko znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Pripravte si chutné matcha latté vo vegánskej verzii a vychutnajte si jeho blahodarné účinky.

Na vegánske matcha latté budeme potrebovať

  • 3 šálky mlieka (mandľové, kokosové alebo podľa vašej chuti),
  • 2 PL medu,
  • javorového sirupu alebo agávového nektáru,
  • pár kvapiek vanilkového extraktu,
  • 5-6 ČL Matcha čaju,
  • 2-3 PL horúcej vody.

Pripravte si vegánske matcha latté

Postup

  1. Mlieko zohrejte v malom hrnci na strednom ohni, kým nezačne bublať.
  2. Pridajte do mlieka spolu s vanilkovým extraktom med, javorový sirup alebo agávu a spojte chute šľahaním, kým sa na mlieku objaví pena.
  3. Pridajte prášok matcha čaju do malej misky a za stáleho miešania zalejte horúcou vodou, aby ste vytvorili tekutú pastu. Ak pripravujete 2 jednotlivé porcie v hrnčekoch, pridajte na spodok každého hrnčeka približne 3 čajové lyžičky matcha prášku a za stáleho miešania nalejte do každého hrnčeka 1-2 lyžice vody.
  4. Sladeným mliekom zalejeme zriedenú matcha pastu a na vrch pridáme vytvorenú penu. Ingrediencie môžete mixovať aj v mixéri, nech sa lepšie spoja.

Vyskúšajte si pripraviť aj iné zdravé recepty na zdravé nápoje, ako napríklad smoothies s goji bobuľami, ktoré sa označujú aj ako superpotraviny a majú niekoľko zdravotných výhod.