Recept na čokoládový proteínový puding

Recept na čokoládový proteínový puding

Máte chuť na niečo sladké, ale zároveň potrebujete zvýšiť objem bielkovín? Pripravte si fit proteínový puding s avokádom a banánom, ktorý sa vám roztopí na jazyku. Recept obsahuje 6 surovín, ktoré si môžete upraviť podľa vlastných preferencií. Na osladenie použite stéviu alebo med. Čokoládový puding budete mať hotový už v priebehu pár minút.

Na našom území sme vo veľkej miere zvyknutý na puding, ktorý sa varí a konzumuje v mnohých prípadoch aj teplý. Vyskúšajte namiesto neho zdravý puding s rastlinným základom, ktorý jednoducho zmixujete za pár minút, vložíte na pol hodinu do chladničky a vychutnáte si sladký dezert k obedu, káve alebo len tak počas dňa. Čokoládový puding s proteínom má vysoký obsah vlákniny, je krémový a sýty. Vyskúšajte čokoládový puding s obsahom proteínového prášku, avokádom a banánom.

Na čokoládový puding s proteínom budeme potrebovať

Čokoládový puding s vysokým obsahom proteínov.

Postup

  1. Vložte všetky ingrediencie do mixéra a mixujte ich, až kým sa nespoja. Pridať môžete aj ingrediencie navyše podľa potreby pre lahodnú konzistenciu pudingu, napríklad jemné orechové maslo alebo chia semienka.
  2. Odložte puding do chladničky na asi 20 - 30 minút, ozdobte ovocím a vychutnávajte.

Vyskúšajte pridať do vašich obľúbených dezertov proteín v prášku pre vyšší obsah bielkovín. Pozrite si inšpiráciu na ďalšie recepty zdravých dezertov alebo hlavných jedál.