Vytvarujte si postavu v bazéne

Vytvarujte si postavu v bazéne

Vytvarujte si postavu v bazéne. Cvičením vo vode si precvičíte a zároveň komplexne spevníte celé telo a nezaťažujete si pri tom kĺby. Nižšie si môžete prečítať rôzne tipy na cviky vo vode. Cvičenie vo vode má niekoľko benefitov - nepotíme sa pri tom, nezaťažujeme kĺby ani chrbticu a v neposlednom rade je to zábava. Rôzne druhy cvičenia vo vode možno odporučiť aj ľuďom, ktorí majú s bežným cvičením ťažkosti, napríklad ľuďom s nadváhou, s vyšším tlakom krvi, seniorom či ľuďom s ochorením kĺbov.

Plávanie cez leto Cvičenie v bazéne je veľmi dobrý variant.
Cviky v bazéne môžete robiť počas celého roka. V letných mesiacoch na kúpalisku a v zime na plavárni. Aby ste si mohli užívať cvičenie vo vode, nemusíte navštevovať špeciálne lekcie vodného aerobiku. Inšpirujte sa týmto tréningom:

1. Rozplávanie

Žiadny pohyb nezačínajte bez zahriatia svalov. Dajte si aspoň 4 bazény vo svižnom tempe, aby sa vám rozprúdila krv v žilách, zahriali ste sa a tým pripravili telo na aktivitu.

2. Nekonečno

Chyťte sa okraja bazéna a špičkou jednej nohy kreslite do vody tvar ležatej osmičky. Potom nohy vystriedajte a zmeňte smer. Týmto pohybom dokonale rozhýbete bedrá a aktivujete sedacie svaly. Rozsah pohybu je len na vás.

3. Panáčik

Doplávajte tam, kde nedosiahnete na dno, a rozpažte sa. Tesne pod hladinou vykonávajte pohyb naznačujúci tvar ležatých osmičiek oboma rukami súčasne. Nohy nechajte voľne splývať ku dnu,nepomáhajte si nimi. Zapojíte ramenné svaly, lopatky, prsné svaly a rozhýbete ramenné kĺby, ktoré často bolia.

4. Core I

Ľahnite si na hladinu, voľne a pokojne dýchajte a pomocou rúk, ktorými budete z vody vykrajovať symbol nekonečna, sa udržujte na vode. S výdychom pritiahnite stehná k trupu tak, aby ste mali holene stále na hladine. Zapojte brušné svaly a s nádychom sa opäť rozbaľte. Ramená nechajte ďaleko od uší a vnímajte, ako sa pri tomto cvičení aktivujú paže aj svaly na bruchu.

5. Core II

Postavte sa tak, aby ste dosiahli na dno. S výdychom chyťte pravou rukou prsty pri ľavej nohe,kolená príliš nekrčte. Súčasne vydýchnite, zapojte brucho a vtiahnite pupok k chrbtici. S nádychom povoľte a strany vystriedajte. Skúste zvládnuť 4 série po 8 opakovaniach na každú stranu. Nikam sa neponáhľajte a pravidelne dýchajte. Precvičíte svaly stehien aj svaly na vašom bruchu a trupu.

Plávanie je celoročný šport, ktorý zapája celé telo. Venovať sa mu môžete na plavárni, kúpalisku, v jazere alebo v mori počas dovolenky. Kde plávate najradšej vy? 

Tagy článku: