Predstavujeme značku Selle San Marco - špičkové sedlá na bicykel

Predstavujeme značku Selle San Marco - špičkové sedlá na bicykel

Sedlá sú jednou z najdôležitejších častí bicykla. Je to hlavný kontaktný bod medzi vaším telom a bicyklom. Práve sedlo často zodpovedá za rozdiel medzi tým, či si jazdu naplno vychutnáte, alebo vás už po pár kilometroch začne sprevádzať nepohodlie. Okrem správnej veľkosti a nastavenia sedla je potrebné dbať aj na materiály a kvalitu spracovania. V týchto smeroch zaručene vedie talianska značka Selle San Marco,

Výber kvalitného sedla na bicykel je dôležitý a talianska spoločnosť Selle San Marco tento proces veľmi dobre pozná. Na trhu pôsobí už 80 rokov a dodnes je synonymom dokonalosti, vysokej kvality a štýlu. Všetky sedlá Selle San Marco sú ručne vyrábané v talianskych továrňach. Podnik je dodnes rodinnou spoločnosťou a zachováva si svoju vášeň pre cyklistiku, ako aj odhodlanie vyrábať produkty top kvality. 

„To najlepšie z technológie a dizajnu v ručne vyrobenom produkte." - Táto filozofia dnes charakterizuje sedlá Selle San Marco a robí ich jedinečnými po celom svete. Dnes sa do týchto sediel usádza mnoho profesionálnych tímov, medzi ktoré patrí Lotto Soudal Pro Tour Team, UCH Pro Team a samozrejme Team Selle San Marco-Trek. 


Kolekcie sediel Selle San Marco

Sella San Marco vyrába sedlá, ktoré vyhovujú mnohým disciplínam a jazdcom, od cestnej cyklistiky a časovky až po terén. Sú dostupné vo viacerých cenových hladinách a prehľadne rozdelené aj na závodné sedlá, komfortné sedlá či štýlové vintage sedlá. Klasický dizajn a moderné technológie urobia všetko pre vaše pohodlie a výkon.

Selle San Marco Shortfit

Sedlá z radu Shortfit boli vytvorené tak, aby vyhoveli potrebám tých najnáročnejších cyklistov. Špeciálny ergonomický tvar má zníženú dĺžku, zaisťuje dostatočnú podporu v zadnej časti a optimálne rozloženie tlaku v prednej. Tvar zabraňuje prevažovaniu sa do strán. Sedlo sa vyrába v dvoch šírkach - užšie 134 mm a širšie v rozmere 144 mm. Sedlá Sportfit sú vhodné pre jazdcov, ktorí na bicykli často otáčajú svoje torzo alebo jazdia blízko riadidiel. Tieto modely využijú cestní aj MTB cyklisti. Shortlift sedlá s označením waved majú jemné prehnutie v profile, ktoré zabráni zošmyknutiu sa zo sedla. K dispozícii sú sedlá v prevedení Full-fit a Open-fit, ako aj v novej verzii Supercomfort.

Cyklistické sedlo Selle San Marco Shortfit Open-Fit racing

Cyklistické sedlo Selle San Marco Shortfit Open-Fit Racing

Selle San Marco Aspide

Aspide je dokonalé sedlo z estetického aj technologického hľadiska. Ak mu dáte šancu, rozhodne vás nesklame. Sedlá Aspide sú ľahké a pohodlné. Jedinečný dizajn a ergonómia zabezpečuje perfektnú rovnováhu medzi oporou a reliéfnou zónou. Dlhý stredový výrez (Open-Fit) zaručuje celodenné pohodlie a oporu po celej dĺžke sedla. Odporúča sa pre osoby s priemerne vysokou rotáciou panvy a vo Waved prevedení aj pre ľudí so zvýraznenou bedrovou klenbou.

Cyklistické sedlo Selle San Marco Aspide Open-Fit Racing Narrow

Cyklistické sedlo Selle San Marco Aspide Open-Fit Racing Narrow

Selle San Marco GND

Rad sediel GND bol špeciálne vyvinutý pre off-road. Dizajn a ergonómia vytvárajú rovnováhu medzi oblasťami uvoľnenia a oblasťami podpory. Predná časť je širšia a mäkšia v porovnaní s ostatnými sedlami a ponúka zvýšený komfort, dokonca aj v náročnejších polohách (napríklad počas stúpania). Šírka zadnej časti sedla poskytujú perfektnú oporu pre cyklistu. Sedlo má v strede otvor pre zmiernenie tlaku a využíva tlmenie Biofoam.

Cyklistické sedlo GND Open-Fit Dynamic Narrow

Cyklistické sedlo GND Open-Fit Dynamic Narrow

Selle San Marco Dirty

Sedlá Dirty boli vyvinuté špeciálne pre MTB (Enduro). Ak je pre vás potrebný trvácny a ľahko umývateľný poťahový materiál, alebo bočné ochrany v prípade pádu, so sedlom Dirty budete zaručene spokojný. Jeho konštrukcia zaisťuje vynikajúcu jazdnú schopnosť a maximálnu voľnosť pohybu pri jazde mimo sedla. Sedlo je spoľahlivé, odolné a pevné.

Cyklistické sedlo Selle San Marco

Selle San Marco Era

Základný modelový rad sediel Selle San Marco z kvalitného materiálu a s vyspelými technológiami. Sedlá Era sú ideálne pre začiatočníkov a stredne pokročilých jazdcov. Sú navrhnuté tak, aby poskytovalo pohodlný a podporný tvar. Aj pri tomto sedle máte na výber medzi širokým a úzkym prevedením. 

Sedlo na bicykel pre ženy

Sedlo Selle San Marco pre ženy - Era Lady Racing Wide

Dámske cyklistické sedlá

Selle San Marco má celý rad dámskych sediel navrhnutých pre výkon a pohodlie, s podpornými a reliéfnymi zónami špeciálne prispôsobenými ženskému telu. Era Dynamic Glamour a Era Racing Glamour sú vybavené otvoreným dizajnom s centrálnou dierou, aby sa minimalizoval tlak v konkrétnych oblastiach a zároveň aby sedlo poskytovalo podporu a tlmenie tam, kde je potrebné.

Triatlonové sedlá Selle San Marco

Triatlonové a časovkárske sedlá poskytujú pohodlie a oporu pre najlepší výkon. Sedlo Concor Racing Sprint je navrhnuté pre tých, ktorí chcú získať maximálnu rýchlosť na časovkách. Triatlonisti majú tri možnosti - profesionálne sedlá Aspide Carbon FX, stredný rad Aspide Racing alebo vstupnú úroveň Era Dynamic.

Vintage sedlá Selle San Marco

Po 80 ročných skúsenostiach s výrobou sediel nie je ničím prekvapivým, že značka oprášila aj vintage dizajn. Ak máte radi old school štýl a hľadáte sedlo pre svoj mestský alebo retro bicykel. vintage sedlá Selle San Marco sú ideálne pre vás. 

Pohodlné sedlo na bicykel

Cyklistické sedlo Selle San Marco REGAL EVO čierne

Výber sedla na bicykel Selle San Marco

Cyklistické sedlá Selle San Marco sú špecificky tvarované pre ženy alebo mužov. Klasické aj ergonomické sedlá Selle San Marco zaručia pohodlnú jazdu za každých podmienok. Pre ešte jednoduchší výber prišla spoločnosť s programom DiMA, ktorý vás prevedie celým radom sediel s prihliadnutím na vaše fyzické predispozície a typ jazdy, ktorý plánujete robiť. Výber sedla na bicykel tak pohodlne zvládnete aj online. Nechcete sa spoliehať na algoritmus? S výberom sedla vám radi poradíme, neváhajte a kontaktujte nás