Spoznajte značku MycoMedica a presvedčte sa sa o sile vitálnych húb

Spoznajte značku MycoMedica a presvedčte sa sa o sile vitálnych húb

Liečivé účinky rastlín a húb sú známe už od nepamäti. Výťažky z nich sa dodnes využívajú na výrobu liekov a doplnkov stravy. Práve medicinálne huby sú dôležitou súčasťou tradičnej čínskej medicíny. Viete, aký majú účinok na ľudské telo?

Medicinálne huby sú, podobne ako liečivé byliny, považované za prírodnú cestu k upevneniu zdravia a úľavy od nepríjemných príznakov ochorení. Ako súčasť tradičných liečebných systémov priťahujú tieto huby pozornosť lekárov, terapeutov aj bežných spotrebiteľov. Pri výbere výživových doplnkov je však nutné dbať nie len na účinné látky, ktoré obsahujú, ale aj na kvalitu produktu, ktorý sa rozhodnete užívať.

Čo sú to vitálne huby a pre koho sú určené?

Medicinálne huby sú huby, ktoré majú prirodzené zdraviu prospešné účinky. Obsahujú rad zdraviu prospešných látok, ktoré posilňujú organizmus, podporujú zdravé fungovanie orgánov a ochraňujú telo pred negatívnymi vplyvmi okolitého prostredia.


Sú tak vhodné pre ľudí, ktorí chcú posilniť svoje zdravie a imunitný systém, podporiť trávenie, myslenie, vitalitu, alebo znížiť svoju náchylnosť na niektoré ochorenia. Najčastejšie sa konzumujú vo forme extraktu alebo jemného prášku (biomasy). Každá z liečivých húb obsahuje vlastné látky so špecifickým účinkom.

V prípade, že chcete medicinálne huby užívať v súlade s liečbou akejkoľvek choroby, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Prečo MycoMedica?

Vďaka svojim overeným účinkom sú medicinálne huby vyhľadávané vo veľkej miere. Existujú desiatky výrobcov, ktorí ponúkajú výživové doplnky vyrobené z týchto húb, v niektorých prípadoch za mimoriadne nízke ceny. Nech sa rozhodnete pre ktoréhokoľvek z nich, overte si v prvom rade kvalitu a bezpečnosť produktov, ktoré ponúka.

MycoMedica je rodinná firma. Na jej čele stojí Milan Schirlo, ktorý sa liečivými hubami a tradičnou čínskou medicínou zaoberá už viac než 20 rokov. Cieľom Milana a jeho rodiny je vyrábanie kvalitných, bezpečných a účinných výživových doplnkov z medicinálnych húb, ktoré sami využívajú v terapeutickej praxi. Huby najvyššej kvality sú mimoriadne účinné a neobsahujú rizikové látky, akými sú pesticídy alebo ťažké kovy.

Hubová surovina využívaná na výrobu doplnkov MycoMedica podstupuje dôkladné testovanie v nezávislom laboratóriu Agrolab v Nemecku. Finálna výroba produktov z húb prebieha za dodržania prísnych hygienických podmienok v Českej republike. Produkty sú vyrobené v súlade so štandardmi ISO 9001/2009, certifikáciou HACCP, BIO a systémom kvality IFS. Všetky produkty MycoMedica podliehajú nielen vysokému stupňu testovania, ale aj tradičným postupom výroby. Nie sú chemicky upravované, modifikované, ani ožarované v žiadnej fáze výroby. Do produktov z týchto húb nie sú pridané škroby ani iné objem zvyšujúce či konzervačné látky. 

Produkty MycoMedica

V kategórii doplnky stravy ponúkame širokú škálu produktov MycoMedica. Okrem extraktov z jednotlivých húb u nás nájdete aj kombinované produkty, ktoré cielia na špecifické prejavy zdravotnej nepohody, napríklad stres alebo nespavosť.
Medzi najobľúbenejšie huby patrí vysoko cenená Reishi, Shiitake, Polyporus, Maitake alebo Chaga. Všetky hubové extrakty v našej ponuke obsahujú ideálny pomer polysacharidov a ďalších účinných látok. Okrem prípravkov z húb ponúkame aj bylinné doplnky stravy a vysoko kvalitné vitamíny od rovnakého výrobcu. Produkty na týchto stránkach sú doplnky stravy. Nejedná sa o lieky a nemožno ich za predpísané lieky zamieňať.