Kam na ľadovec v okolí Slovenska?

Kam na ľadovec v okolí Slovenska?

Radi by ste začali lyžovať skôr ako príde prvý sneh do miest? Pre tieto účely sa na ľadovcoch nachádzajú lyžiarske strediská. Viete o tom, ale nechcete kvôli pár dňom na snehu ďaleko cestovať? Budete prekvapení, koľko ľadovcov s lyžiarskymi strediskami prístupnými verejnosti sa nachádza v susednom Rakúsku. Prečítajte si náš článok o ľadovcoch, ktoré sa nachádzajú v našom okolí.

Dachstein Gletscher

Ľadovec Dachstein je, dá sa povedať, najbližší ľadovec. Leží južne od Hallstattského jazera v severných vápencových Alpách vo výške 2 700 metrov nad morom. Do lyžiarskeho strediska vás vyvezie gondola, ktorá prevýšenie tisíc metrov zvládne bez jediného stĺpu, iba na lanách. Po vyvezení sa ocitnete na vrchu skál v relatívne malom lyžiarskom stredisku. Toto stredisko funguje takmer celý rok, čo je pri ľadovcoch netradičné. V stredisku sa nachádzajú 3 vleky a približne 6 zjazdoviek. Okrem zážitku z lyžovania si môžete odniesť aj úplne iný zážitok. Na vrchu ľadovca sa nachádza železný mostík nad priepasťou, z ktorého budete mať neskutočný výhľad. Okrem mostu sa na ľadovci nachádzajú ďalšie dve vyhliadkové miesta. Poslednou atrakciou je ľadový palác, ktorý je plný sôch z ľadu. Okrem lyžiarov si na svoje prídu aj bežkári, pre ktorých je v stredisku pripravená 15-kilometrová bežkárska trať s viacerými okruhmi. Trénovať sem mimo hlavnej zimnej sezóny chodia aj profesionálni bežkári.
Dachstein ľadovec Rakúsko Konečná stanica gondoly je postavená v ostrých skalách.

Kitzsteinhorn ľadovec v Rakúsku neďaleko Zell am See

O kúsok ďalej leží lyžiarske stredisko Kitzsteinhorn. Nachádza sa pri jazere Zell am See. Toto lyžiarske stredisko leží vo výške 3 029 metrov nad morom. Ľadovec sa nachádza v Salzburgskom kraji a je známy svojimi širokými zjazdovkami. Je sprístupnený verejnosti počas celého roka, ale na lyžiarske účely iba na vymedzený čas, ktorý väčšinou začína v polovici októbra. Nachádza sa na ňom viac ako 10 rôznych vlekov a lanoviek a cez 20 zjazdoviek. Okrem zjazdoviek pre lyžiarov je na ľadovci vybudovaný funpark pre všetkých snowboardistov, freeriderov a milovníkov adrenalínu.
Kitzsteinhorn Z vrcholu ľadovca sa vám naskytne neskutočný výhľaad na dolinu, ktorá je často ponorená v hmle alebo v oblakoch.

Stubai Gletscher

Ľadovec Stubai je zo spomínaných stredísk najdlhšie otvorený pre lyžiarov. Sezóna trvá od polovice septembra až do začiatku júna. Taktiež je zo spomínaných stredísk najväčší. Stredisko disponuje desiatkami zjazdoviek a vlekov. Najvyšší bod strediska sa nachádza v 3 210 metroch nad morom.
Stubai Aj na Stubai je zóna pre vyhľadávačov adrenalínu.

Grossglockner - najvyšší vrch Rakúska

Lyžiarske stredisko sa nachádza vo Východnom Tirolsku. Nachádza sa v ňom viac ako 35 kilometrov zjazdoviek a viac ako 10 vlekov. Okolo vrchu vedia cesta, ktorá je veľkým lákadlom pre všetkých nadšených motoristov. Volá sa Nockalm Road a každoročne ju môžu navštíviť motoristi na autách.
Grossglockner Najvyšší vrch Rakúska nie je vyhľadávaný len lyžiarmi, ale aj motoristami.

Tagy článku: