10-minútový kruhový tréning na brucho

10-minútový kruhový tréning na brucho

Mať krásne, vypracované bruško chce snáď každý z nás. Kvalitný tréning vám nemusí zabrať hodinu či dve. Kruhový tréning bruška je rýchly a mimoriadne efektívny -  zaberie vám iba 10 minút. Vydajte zo seba čo najviac, spáľte nadbytočné kalórie a budujte svalovú hmotu v pohodlí domova. 

Základom tvarovania a rysovania brušných svalov je vyvážená strava. Zdravý jedálniček vám dodá potrebnú energiu a prísun dôležitých živín zaručí, že svaly budú rásť rýchlejšie. Stále platí, že strava tvorí 70 % úspechu pri tvarovaní postavy. Zvyšnú, nemenej dôležitú časť tvorí vhodný tréning.

Efektívny tréning brušného svalstva

Pri budovaní pevného bruška neexistuje jediný cvik, ktorý vytvaruje perfektné tehličky na každom tele. Ideálna forma cvičenia je formou kruhového tréningu. Ide o rýchly tréning bez náčinia, ktorý zapojí všetky brušné svaly. Princíp kruhového tréningu spočíva v rýchlom absolvovaní série cvikov bez prestávky. Po dokončení jednej série nasleduje 2 minútový oddych a zopakovanie série po druhýkrát.

Strava je pri športe dôležitá

Kruhový tréning brucha

Cvičí sa cvik po cviku. Medzi jednotlivými cvikmi sa snažte neoddychovať a vydržte
cvičiť po celú dobu vo vysokej intenzite. Svaly tak budú rovnomerne zaťažené po ideálnu dobu cvičenia - 10 minút. Za tento čas sa snažte vydať zo seba maximum.

Trénovanie brucha viackrát týždenne urýchli výsledky cvičenia, majte však na pamäti, že svaly potrebujú dostatok času na regeneráciu. Medzi dvoma tréningami doprajte svojim svalom aspoň 1 deň oddychu.

Séria cvikov

  • Vytáčanie so záťažou v sede
  • Plank
  • Zdvíhanie nôh v ľahu
  • sed-ľah (skracovačky)

    Po odcvičení týchto štyroch cvikov nasleduje prestávka dlhá 2 minúty. Po prestávke zopakujte sériu týchto cvikov ešte raz.

    Kruhový tréningový plán je určený tak pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. Bez ohľadu na vek a pohlavie. Najlepšie výsledky sa dostavia po niekoľkých mesiacoch cvičenia kombinovaného so správnou stravou. Zaraďte toto nenáročné posilňovanie brušného svalstva aj do svojej týždennej rutiny. Výsledný efekt bude stáť za to.