5 tipov na darček pre malého športovca

5 tipov na darček pre malého športovca

Aj vy si každý rok lámete hlavu nad tým, akým darčekom potešiť svoje deti? Táto ťažká úloha je výzvou pre rodičov, starých rodičov, tety, ujov i krstných rodičov. Deti sú plné energie a túžia po pohybe. Ak im chcete kúpiť darček, ktorý ich poteší, ale ich aj udrží v pohybe, nechajte sa inšpirovať nápadmi, ktoré potešia každého malého športovca.

Trojkolky, ktoré rastú s dieťatkom

Na trhu je dostupných veľa typov trojkoliek. Ich výber závisí aj od veku dieťaťa. Detská trojkolka naučí vaše deti lepšej koordinácii pohybu nôh i rúk pri odbáčaní, preto je vhodnou prípravou na cyklistiku vo vyššom veku. Veľmi obľúbené sú hlavne trojkolky s vodiacou tyčou, ktorou môžete dieťa korigovať. Keď dieťa vyrastie, tyč z trojkolky jednoducho zložíte.

Kolobežky

Väčšie deti poteší krásna kolobežka s motívom obľúbenej rozprávky. Je to pre ne skvelý darček, ktorý budú môcť využiť hlavne na jar a v lete. Dnes už kúpite kolobežky od výmyslu sveta – dvojkolesové, ktoré sú vhodné pre deti od 5 rokov, trojkolesové, ktoré môžte kúpiť už od 3 rokov.

Lopty na hranie

Lopta pre deti je vhodná aj ako milý darček pre radosť a zábavu. Ak máte v pláne kúpiť menší darček pre potešenie, dobrým výberom je nafukovacia lopta. Hra s loptou deťom aktívne zaháňa nudu, zlepšuje motoriku a pestuje tímovú spoluprácu. Lopty sú v ponuke v rôznych farebných prevedeniach a rozprávkových motívoch na hranie doma, ale aj pri vode alebo v parku.
Lopta pri vode Deti loptu využijú aj na dovolenke pri vode

Kolieskové korčule

Kto z nás nechcel vedieť v detstve korčuľovať? Nie je ľahké vybrať ideálne prvé detské korčule na učenie sa. Treba zvážiť rôzne faktory – či dobre sedia, či sú pohodlné, vyrobené z kvalitných plastov a či sa dá veľkosť  prispôsobiť nohe dieťaťa v rozmedzí čísel 22 – 29. Nezabudnite ani na chrániče. 
Kolieskové korčule dieťa Pre neskúsené deti sú vhodné aj kolieskové korčule so štyrmi kolieskami

Ochranné prilby

Prilby pre deti sú nevyhnutné bezpečnostné pomôcky pri jazde na bicykli, korčuľovaní, lyžovaní a pri mnohých iných športoch, pri ktorých hrozí zvýšené riziko úrazu hlavy. Dodržiavanie bezpečnostných zásad je opodstatnené hlavne pri deťoch, ktoré sa v zápale hry ľahko zrania. Hlavu, ako najcitlivejšiu časť tela, treba v tomto prípade ochrániť pred nárazmi ochrannou prilbou.