Spoznajte našu novú taliansku značku ALÉ Cycling

Spoznajte našu novú taliansku značku ALÉ Cycling

Značiek cyklistického oblečenia je na trhu mnoho, no vybrať si to najkvalitnejšie môže byť náročné. Pozrite sa na to, prečo sme sa rozhodli práve pre značku ALÉ Cycling a čím sa odlišuje od iných.

Tradícia talianskej značky ALÉ Cycling

Po 30 rokoch šitia cyklistického oblečenia sa v roku 2013 rozhodla spoločnosť APG Srl využiť svoju technológiu, skúsenosti a vášeň, aby priniesla revolúciu v cyklistickom oblečení vlastnou značkou ALÉ Cycling. Zakladateľom značky je legenda cyklistiky, Eddy Merckx. Pri zrode značky išlo hlavne o túžbu tvoriť poctivú taliansku módu s technologickými inováciami látok, strihov a výrobného procesu. Tieto podmienky vedú k zabezpečeniu funkčnosti, komfortu a excelentného výkonu každého kusu oblečenia. Jednotlivé cyklistické rady sú charakteristické neobvyklým dizajnom a výbornými strihmi navrhnutými pre špecifickú pozíciu jazdca. Nejde iba o „krásne” oblečenie, ale podobá sa skôr technickému nástroju, ktorý slúži jazdcovi pri jeho výkone.

100 % vyrobené v Taliansku

Od návrhu až po expedíciu sa oblečenie vyrába výhradne na území Talianska, neďaleko Verony, v závode s vlastným krajčírskym oddelením a moderným výskumným laboratóriom. V spoločnosti pracujú milovníci cyklistiky a amatérsky jazdci, ktorí tak do svojej práce vkladajú okrem profesionálneho prístupu aj vášeň pre cyklistiku. K vývoju lepších dresov prispievajú spätnou väzbou profesionálne a amatérske tímy. Medzi tímy, ktoré jazdia v tímových dresoch ALÉ patrí napríklad francúzska národná reprezentácia, tým Bardiani CSF, Neri Sottoli-Yellow fluo, Bissel, SkyDive Dubai a ďalšie. 

V čom sa ALÉ Cycling odlišuje od iných značiek?

Injekcia farby do sveta cyklistiky

Chceli priniesť do sveta cyklistiky niečo nové a svieže, tak vstúpili na trh so silným fluo vzhľadom, ktorý je teraz známy už po celom svete. Odvtedy prináša ALÉ široké spektrum svetlých farieb cyklo oblečenia pre profesionálov aj amatérov, v neónovej žltej, živej zelenej alebo horúcich ružových farbách. Hoci základom oblečenia ALÉ sú dokonale padnúce, ručne šité cyklistické dresy, ktoré vyčnievajú z davu, vyrábajú aj produkty, ktoré budete potrebovať na každú sezónu. Cyklistické vesty, bundy, rukavice, ponožky a dokonca aj súpravy pre triatlonistov.

Špeciálny dôraz na ženy a ich potreby

ALÉ podporuje viacero profesionálnych ženských tímov a aj preto sa venuje dámskej kolekcii tak, ako nikto nikdy predtým. Vyvinuli vlastné vložky špeciálne vyvinuté pre ženy, následne tiež špeciálne strihy a detaily, ktoré vyhovujú ženskému telu a do tretice, dizajn a výber z módnych farieb ženy tiež určite poteší.


Alé Cycling a životné prostredie

Okrem žien podporuje ALÉ Cycling aj planétu. 90 % cyklistického oblečenia radu Green Road sa skladá z tkanín, gumy, a elastických vložiek, ktoré sú recyklované a majú minimálny dopad na životné prostredie. Významné percento použitých tkanín je certifikované ako produkt získaný z recyklovaných materiálov. Jazda v oblečení značky ALÉ znamená podporovať značku veľkého dedičstva. Tú, ktorá pláva pod vlajkou neochvejnej kvality, oslavuje cyklistiku žien a predovšetkým oslavuje podstatu toho, o čom cyklistika je: vášeň, komunita a odhodlanie pre skvelý šport. S oblečením od ALÉ určite budete vystupovať z davu. Ak, samozrejme, v dave nie sú klasické ALÉ farby -  potom sa stanete súčasťou ALÉ vízie.

Kolekcie cyklooblečenia ALÉ Cycling

Cyklistické oblečenie ALÉ sa rozdeľuje do troch základných kategórií podľa určenia a strihu, ktoré pokrývajú všetky potreby a typy cyklistov.

SuperComfort

SuperComfort oblečenie je určené predovšetkým amatérskym cyklistom, ktorí jazdia hlavne počas víkendov, aby sa udržali v kondícii, no cyklistiku stále milujú. Ich potreby sú iné ako profesionálnych cyklistov. Potrebujú hlavne komfort počas jazdy, jednoduchosť obliekania a pre telesnú pohodu tú najlepšiu termoreguláciu. Základné rady ponúkané v tejto kolekcii sú EXCEL a PLUS.

Performance

Performance oblečenie je určené pre celoročných športovcov, ktorí jazdia na bicykli aj počas zimy a tak čelia mrazu a vetru. Potreby týchto cyklistov sú viac technickejšie a požadujú pohodlie vzhľadom na viac času stráveného v sedle bicykla a podávaný výkon. Potreby tejto kategórie pokrývajú rady FORMULA 1.0 a ULTRA.

Racing

Racing oblečenie je pre cyklistických nadšencov, ktorí nemajú už len tréningové požiadavky, ale pretekajú a zúčastňujú sa rôznych maratónov. Oblečenie tejto kolekcie je viac technickejšie zamerané, používa inovatívne materiály spoločne so špičkovými technológiami výroby. Do tejto kategórie zaraďujeme rady CLIMA PROTECTION, PRR a R1-EVO. Široká ponuka cyklistického oblečenia Alé uspokojí potreby začínajúcich, rekreačných aj športových cyklistov. Presvedčte sa o tom, že talianska kvalita pristane aj vám. 

Tagy článku: