Joga alebo liek pre dušu a telo

Joga je v súčasnej dobe nesporne mimoriadne obľúbeným športom, a to hlavne najmä medzi ženami, ktoré si chcú „zresetovať“ hlavu a súčasne spevniť telo. Dnes už existuje veľa druhov a štýlov jogy. Ten svoj si nájde skutočne každý. Základom je, aby vás cvičenie bavilo a napĺňalo. Vybrať si môžete na základe náročnosti, zdravotného stavu, kondície, oblasti a dokonca aj podľa povahy.

Joga zjednotí telo a myseľ
Joga zjednotí telo a myseľ

Cvičenie tela aj mysle

Joga nie je iba telesné cvičenie, ale jedno zo šiestich ortodoxných systémov alebo škôl staroindickej filozofie. Podľa nej by malo byť hlavným cieľom všetkých ľudských skutkov oslobodenie od hmotnej existencie, smrti a narodenia. Dvomi základnými podmienkami tohto učenia sú vairágja (bezžiadostivosť, vzdialenie sa od sveta) a joga (vlastné rozjímanie, zamerané na zastavenie procesov psychického a vedomého života).

Je to na vás príliš filozofické? Áno, joga je aj taká. Pokiaľ však patríte medzi tých, ktorí si chcú iba zacvičiť, uvoľniť sa a spevniť svoju postavu, aj pre vás je ako stvorená. Rozvíja koncentráciu, pomáha získavať sebadôveru a zosúladiť vnútorné a vonkajšie aktivity v dennom živote, dáva schopnosť prekonávať zlozvyky, udržiava fyzickú a psychickú integrituumožňuje sebarealizáciu.

Joga je možno náročná, aj tak však stojí za to, lebo lieči dušu aj telo
Niektoré druhy jogy vám dajú poriadne zabrať

Power joga vám „dá do tela“

V poslednom období sa spopularizovala power joga, ktorá je primárne určená pre ľudí, ktorí majú radi aktivitu, nechcú riešiť duchovno, ale túžia poriadne sa pri lekcii zapotiť. Využíva váhu vlastného tela a posilňuje vonkajšie aj vnútorné svaly. Ak túžite po dobrodružstve, vyskúšajte hot jogu známu aj pod názvom Bikram joga. Počas cvičenia je fitness štúdio vyhriate na 38-40 °C, a tak umožňuje cvičencom prepracovať sa v jednotlivých pozíciách hlbšie. Vysoká teplota zbaví telo škodlivých látok a pomáha pri chudnutí. Hotový detox pre dušu a telo!

  • Komentáre

Pridať komentár

Pridať komentár

Oznamovať
avatar
wpDiscuz
  • Podobné články
0
Recepty

Recepty z jesennej záhrady: tekvica hokkaido a jablká

4
Pre začiatočníkov Cyklistika Fitness a cvičenie Triatlon Tréning

Cviky s vlastnou váhou pre cyklistov

0
Tréning Zaujímavosti

Ak si nepíšete tréningový denník, robíte chybu

Navigácia

Magazíny