Zľava

MycoMedica Bio Chlorella

Hodnotenie z 5 0 hodnotení
(0 hodnotení)
Chlorella pyrenoidosa je sladkovodná riasa bohatá na biologicky aktívne látky - vitamíny, minerály, esenciálne nenasýtené mastné kyseliny, ale predovšetkým na zelené farbivo - chlorofyl. Chlorofyl pod...

Popis

Chlorella pyrenoidosa je sladkovodná riasa bohatá na biologicky aktívne látky - vitamíny, minerály, esenciálne nenasýtené mastné kyseliny, ale predovšetkým na zelené farbivo - chlorofyl. Chlorofyl podporuje tvorbu červených krviniek, čím zaručuje optimálne okysličenie a výživu buniek. Zlepšuje tak metabolizmus buniek v tele, a tým aj celkovú fyzickú aj duševnú kondíciu.

Látky obsiahnuté v chlorelle dokážu na seba viazať odpadové látky, ktoré vznikajú pri metabolizme a napomáhajú lepšiemu tráveniu. Zásobujú telo účinnými antioxidantmi, ktoré neutralizujú pH v tele. Vďaka vysokému obsahu vlákniny pomáha čistiť črevá, preto je obľúbená pri očistných kúrach a diétach. Chlorella je veľmi dôležitým zdrojom bielkovín, vápnika, horčíka, draslíka, zinku a železa, čo ocenia najmä vegetariáni.

Dávkovanie

Dospelí max. 20 tabliet denne, deti od 3 rokov 5 tabliet denne. Odporúčame užívať minimálne s polhodinovým odstupom od jedla a zapiť dostatočným množstvom vody.

Chlorellu je možné užívať ako jednorazovú detoxikačný kôru či dlhodobo k preventívnym účely. Pokiaľ ju užívate dlhodobo je vhodné zaradiť po každých 3 týždňoch užívania týždenné pauzu. Pre začiatočníkov sa odporúča najskôr prejsť detoxikačné kôrou a následne prejsť na dlhodobé užívanie. Príklad užívanie pre začiatočníkov je popísaný v tabuľke nižšie, kde sa dávka každý deň pomaly zvyšuje, aby si telo zvyklo. Akonáhle dosiahnete maximálnu (20 tabliet) dennej dávky, je možné ju užívať dlhodobo.

Hodnotenia

0.0
0
0
0
0
0