Banskobystrický maratón

  • Základné informácie
Názov:
Banskobystrický maratón
Typ:
Beh
Miesto:
Námestie pred Europa SC, 25 Na Troskách Banská Bystrica, Slovakia
Termín konania:
09.06 2018 - 09.06 2018
Štartovné:
20/25/30 €
Organizátor:
Marathon Banska Bystrica, s.r.o.
Web organizátora:
Popis:
Prvý slovenský večerný maratón je ideálny pre každého, komu pri behu pomáha búrlivá atmosféra nabitá endorfínmi, dobrou hudbou a funzónami, ktoré ti určia tempo. Nový letný termín prináša beh spojený so západom slnka, kde dobeh do cieľa, pod oblohou plnou hviezd na najkrajšom atletickom štadióne na Slovensku na Štiavničkách, bude presne to, na čo nikdy nezabudneš. Veľmi rýchlo sa zorientuješ, kde a čo ťa na trati čaká, centrálna funzóna na kruhovom objazde pred Europou, obrátky, občerstvovacia stanica, odovzdávka štafiet. Bude to žúrka, na ktorú nezabudneš a pevne veríme, že sa k nám budeš chcieť vrátiť aj o rok.
Názov:
7 na kolieskach
Typ:
Kolobežkovanie
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
16:00
Štartovné:
10/13/15 €
Popis:
Trať dlhá 7 km je určená všetkým korčuliarom, handbikerom a kolobežkárom, ktorí si ešte netrúfajú zvládnuť polmaratón.
Názov:
Maratón
Typ:
Maratón
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
18:30
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Kráľovská disciplína bude pripravená pre vytrvalcov na trati s dĺžkou 42 195 m. Pretekári absolvujú 7 km dlhý mestský okruh 6-krát. Trať má rovinatý profil s nízkym počtom zmien smeru behu, čo výrazne zvyšuje jej rýchlosť. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť spolubežcov a kamarátov. Po odbehnutí bežeckých kôl bežci odbočia na posledných 800 m trate smerom na atletický štadión na Štiavničkách, kde bude dobeh do cieľa odbehnutím čestného kola popred tribúnu. Kráľovská disciplína Foto: Rado Štrkula
Názov:
Polmaratón
Typ:
Polmaratón
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
19:30
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Večerný polmaratón s dĺžkou trate 21 097m bude pripravený na 7 km dlhom mestskom okruhu s rovinatým profilom a nízkym počtom zmien smeru behu, čo výrazne zvyšuje jeho rýchlosť. Pretekári ho absolvujú trikrát. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť spolubežcov a kamarátov. Po odbehnutí bežeckých kôl bežci odbočia na posledných 800 m trate smerom na atletický štadión na Štiavničkách, kde bude dobeh do cieľa odbehnutím čestného kola popred tribúnu.  
Názov:
Minimaratón
Typ:
Pre deti, Mestský beh
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
18:30
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Je to beh pre všetkých. Malých, mladých, starších a aj pre ozajstných seniorov. Je to príležitosť odštartovať spolu s účastníkmi v kráľovskej disciplíne maratón, pred štartovým výstrelom sa nadýchnuť spolu s nimi a rovnako ako oni dobehnúť na atletický štadión v prítmí sobotňajšieho večera. Minimaratón je mestský okruh dlhý 4 220 m s rovinatým profilom. Beží sa v kategóriách do 15 rokov, do 39 rokov a od 40 rokov rozdelených podľa pohlavia.
Názov:
Štafeta polmaratón
Typ:
Štafeta
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
19:30
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Pre trojčlenné družstvá je pripravená kategória štafeta polmaratón s dĺžkou 21 097 m. Mestský okruh s rovinatým profilom je rozdelený na tri úseky. Každý pretekár z tímu, odbehne jeden úsek. Dĺžky úsekov sú – 7 560 m, 6 760 m a 6 775 m. Po odbehnutí troch bežeckých kôl môžu všetci traja bežci spoločne dobehnúť posledných 800 m trate smerom na atletický štadión na Štiavničkách, kde odbehnú čestné kolo popred tribúnu až do cieľa. Štafeta polmaratón Záverečné metre môžete odbehnúť spolu ako tím. | Foto: Rado Štrkula
Názov:
Inline polmaratón
Typ:
Inline
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
16:00
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Zober kolieskové korčule a prídi si zmerať sily na inline polmaratón s dĺžkou 21 097m. Čaká ťa 7 km mestský okruh s nízkym počtom zmien smeru behu a minimálnym prevýšením, čo výrazne zvyšuje jeho rýchlosť. Celý okruh je na širokej, 2 až 5 pruhovej ceste. Pretekári tento okruh absolvujú trikrát. Samozrejmosťou je úplná uzávera automobilovej dopravy, celá cesta bude patriť účastníkom podujatia. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť súperov a kamarátov. Na otočkách ťa usmernia smerníci, štart aj cieľ sú na rovnakom mieste, pred nákupným centrom Europa SC. Atmosféra spojená s hudbou umocní zážitok z rýchlej a rovnej trate. Celý čas sa vieš „zbaliť“ do aerodynamického postoja a ponáhľať sa do cieľa.
Názov:
Handbike polmaratón
Typ:
Handbike
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
16:00
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Pre športovcov, ktorí pretekajú na ručne poháňaných bicykloch je pripravená kategória handbike polmaratón s dĺžkou trate 21 097 m. Mestský okruh (7 km) s nízkym počtom zmien smeru behu a minimálnym prevýšením, je na komfortnej širokej, 2 až 5 pruhovej ceste. Pretekári tento okruh absolvujú trikrát. Samozrejmosťou je úplná uzávera automobilovej dopravy, celá cesta bude patriť účastníkom podujatia. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť súperov a kamarátov. Na otočkách ťa usmernia smerníci, štart aj cieľ sú na rovnakom mieste, pred nákupným centrom Europa SC. Atmosféra spojená s hudbou umocní zážitok z rýchlej a rovnej trate. Celý čas sa vieš „zbaliť“ do aerodynamického postoja a ponáhľať sa do cieľa.
Názov:
Kickbike polmaratón
Typ:
Kickbike
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
16:00
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Pre nadšencov a pretekárov na športových kolobežkách, bude pripravená polmaratónska trať s dĺžkou 21 097 m. Mestský okruh (7 km) je široká, 2 až 5 pruhová cesta. Pretekári tento okruh absolvujú trikrát. Samozrejmosťou je úplná uzávera automobilovej dopravy, celá cesta bude patriť účastníkom podujatia. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť súperov a kamarátov. Na otočkách ťa usmernia smerníci, štart aj cieľ sú na rovnakom mieste, pred nákupným centrom Europa SC. Atmosféra spojená s hudbou umocní zážitok z rýchlej a rovnej trate. Celý čas sa vieš „zbaliť“ do aerodynamického postoja a ponáhľať sa do cieľa.
Názov:
Barefoot polmaratón
Typ:
Barefoot
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
19:30
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Pre bežcvo, ktorí najradšej cítia povrch trate na vlastnú kožu je pripravená kategória barefoot polmaratón – beh na boso. Trať dlhú 21 097 m tvorí 7 km mestský okruh s rovinatým profilom s nízkym počtom zmien smeru behu, čo výrazne zvyšuje jeho rýchlosť. Pretekári ho absolvujú trikrát. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť spolubežcov a kamarátov. Po odbehnutí bežeckých kôl bežci odbočia na posledných 800m trate smerom na atletický štadión na Štiavničkách, kde bude dobeh do cieľa odbehnutím čestného kola popred tribúnu. Kategória barefoot Foto: Rado Štrkula
Názov:
Polmaratón Ministerstva obrany SR
Typ:
Polmaratón
Termín konania:
9.6.2018
Štart:
19:30
Štartovné:
20/25/30 €
Popis:
Banskobystrický maratón bude dejiskom Majstrovstiev Slovenska v polmaratóne pre rezort Ministerstva obrany SR. Na pretekárov čaká mestský 7 km okruh s rovinatým profilom s nízkym počtom zmien smeru behu, čo výrazne zvyšuje jeho rýchlosť, ktorí ho absolvujú trikrát. Celková d'ôžla trate je 21 097 m. Veľkou výhodou je možnosť sledovať súperov, povzbudzovať a podporiť spolubežcov a kamarátov. Po odbehnutí bežeckých kôl bežci odbočia na posledných 800 m trate smerom na atletický štadión na Štiavničkách, kde bude dobeh do cieľa odbehnutím čestného kola popred tribúnu. Večerná atmosféra s hudbou a svetlami umocní zážitok, spojený so šťastím z posledných metrov priamo na najkrajšom atletickom štadióne na Slovensku. BB polmaratón MO SR Jednou z kategórií BB maratónu bude aj polmaratón pre zamestnancov MO SR. | Foto: Rado Štrkula

Navigácia

Magazíny